Darmowa wysyłka
      dla każdego zamówienia!

Najważniejsze informacje o kominkach na pellet

Najważniejsze informacje o kominkach na pellet

W ostatnich latach coraz większą popularnością w Europie, a także i w Polsce cieszą się ekologiczne kominki na pellet. Charakteryzują się one bardzo wysoką sprawnością spalania, dzięki czemu do atmosfery dostaje się znikoma ilość dwutlenku węgla, a co za tym idzie pozostaje minimalna ilość popiołu.

Czym jest pellet?

Pellet jest to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych powstały głównie ze sprasowanych trocin. Stanowi doskonałą alternatywę dla oleju, węgla czy gazu. Pellet to niewielkich rozmiarów granulki, które powstają jako odpad przy obróbce drewna.

Jakie rodzaje kominków na pellet wyróżniamy?

W zależności od powierzchni jaką potrzebujemy ogrzać rozróżniamy kilka rodzajów kominków na pellet. Najbardziej popularnym urządzeniem grzewczym jest kominek wolno stojący z nadmuchem, który sprawdzi się w otwartej przestrzeni. Natomiast gdy chcemy ogrzać dwa lub trzy pomieszczenia najlepiej wybrać piecyk z dystrybucją powietrza, a w przypadku gdy zależy nam na ogrzaniu całego domu wybieramy piecyk na pellet z płaszczem wodnym.

Jakie są największe zalety kominków na pellet?

Zaletą piecyków na pellet jest to, że nie potrzebują ciągu kominowego ponieważ ich spaliny są mechanicznie wyrzucane przez wentylator.  Dużym atutem kominków na pellet jest fakt, że są niemal całkowicie bezobsługowe, ogień w piecykach rozpalany jest przez automatyczny żarnik, na programatorze można ustawić żądaną temperaturę, a posiadając specjalny moduł wi-fi można nawet sterować piecykiem z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło