Darmowa wysyłka
      dla każdego zamówienia!

Jaki kominek wybrać? Poradnik

Jaki kominek wybrać? PoradnikJaki kominek będzie dla Ciebie najepszy?

Wybór kominka do domu trzeba rozważyć już w trakcie budowy lub remontu. Można wybrać klasyczny bądź nowoczesny wkład kominkowy do zabudowy, ale również kominek wolnostojący, których oferta rozkłada się na kominki stalowe, żeliwne a także kaflowe.


Ekonomia i jakość 

Prostszym i tańszym rozwiązaniem na ogół są kominki wolnostojące których montaż polega tylko na wpięciu rur dymowych do przewodu kominowego. Branża grzewcza wyszła naprzeciw inwestorom szukającym urządzeń wolnostojących proponując zróżnicowany design.

Do łask wracają kominki żeliwne które przez wiele lat wypychane były z rynku przez równie wydajne kominki stalowe. Wydawać by się mogło że małe piecyki wolnostojące nie mogą konkurować z grzewczymi parametrami tradycyjnych kominków. Nic bardziej mylnego, gdyż są w ofercie piecyki z płaszczem wodnym jak i z dystrybucją ciepłego powietrza co pozwala potencjalnym klientom na dokonanie wyboru. Warto również wspomnieć tutaj o kominkach kaflowych które również coraz częściej cieszą się zainteresowaniem dzięki zróżnicowanej kolorystyce kafli ceramicznych.

Ekologiczne rozwiązania

Więcej pracy wymagają wkłady kominkowe do zabudowy, którą trzeba wykonać zgodnie ze standardami duńskimi, jednak owe często nie są znane wszystkim firmom budowlanym. Bardzo ważnym elementem przy zakupie jakiegokolwiek kominka czy wkładu jest wybór urządzenia spełniającego normy ECO DESIGN. Technika wykorzystywana przez producentów kominków pozwala na uzyskiwanie bardzo dużych sprawności spalania dzięki czemu uzyskujemy więcej ciepła i dbamy o środowisko.  Bardzo ważny przy tym jest również wybór drewna które powinno być liściaste i posiadać wilgotność poniżej 20%.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło