Kominek z systemem DGP czy z płaszczem wodnym? | Epiecyki.pl

Jeżeli chcemy, by nasz kominek dobrze był w stanie ogrzać cały dom, należy wybrać jedną z dwóch opcji; kominek z dystrybucją gorącego powietrza (DGP), bądź z płaszczem wodnym. Który wybrać i czym się różnią oba systemy grzewcze?

Kominki z płaszczem wodnym - jak działają?

Zastosowanie płaszcza wodnego w instalacji C.O. pozwala ogrzać wszystkie pomieszczenia w budynku, a także podgrzać wodę do użytku. Ogrzana przez kominek woda dostaje się do wymienników ciepła, a te z kolei oddają ciepło do pomieszczeń. Dzięki temu kominki te mogą stanowić jedyne źródło ciepła w domu, często jednak sprawdzają się w roli wsparcia dla innych urządzeń grzewczych, w tym kotłów. Jeżeli jednak chcemy posiadać taki kominek w domu, musimy wykonać instalacje centralnego ogrzewania, która jest kosztowna i wymaga gruntownej przebudowy. Kominki z płaszczem wodnym potrzebują również więcej czasu na rozprowadzenie ciepła do wszystkich pomieszczeń.

pTM2s70euXgAhTD_c8gFd3q91kPf8kdEd0rWgy_QPkjIH9XUplEJyBJ-u1v83CVyKZcUNmVN2g1walmq782xBuEAsiN7pskDkZ4prML4YthjqkKcL6faDoGcRV8IINF2GsVq1GxP


Działanie systemu dystrybucji gorącego powietrza DGP

 

Kominki na pellet z dystrybucją powietrza pozwalają na ogrzanie nie tylko tego pomieszczenia, w którym się znajdują, ale też wszystkich innych znajdujących się w domu. Jest to możliwe dzięki systemom kanałów, służących do rozprowadzania ogrzewanego przez piec powietrza. Dobrze zaprojektowany i wykonany system DGP pozwala na zapewnienie komfortu termicznego nawet w znacznie odległych od kominka miejscach. Zależnie od wielkości budynku i możliwości finansowych można przy tym skorzystać z 2 rodzajów układów. Układ z grawitacyjnym obiegiem powietrza, choć stosunkowo niedrogi, niezawodny i niewymagający obsługi, jest ograniczony wielkością i ilością pomieszczeń. Nie jest możliwe również jego precyzyjne sterowanie. Układ wymuszony, wyposażony w regulatory i aparaty nawiewne, jest droższy, ale też pozwala na ogrzewanie dalszych i większych przestrzeni. Do tego możliwe jest kontrolowanie ogrzewania w konkretnych punktach instalacji. Zaletą takiego systemu jest niski i nieskomplikowany koszt instalacji oraz niezawodność - nie potrzeba prądu do działania.Kominki na pellet z DGP - czy to się opłaca?

Kominki na pellet z dystrybucją gorącego powietrza, to jedne z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych. Pellet - stosunkowo niedrogie paliwo, plus tani i niezawodny system razem generują niekosztowny rezultat.


Ile kosztuje ogrzewanie kominkiem z DGP (systemem gorącego powietrza)?

To pytanie które zadaje sobie każda osoba zastanawiająca się nad wyborem odpowiedniego systemu grzewczego. Kominek, oprócz pełnienia swoich podstawowych funkcji, musi generować niskie koszty. Jednak łatwo zauważyć, że kominki z systemem gorącego powietrza są ekonomiczne. Dużo zależy od mocy jaką kominek posiada, która z kolei przekłada się na wydajność (im większa moc pieca, tym więcej opału będzie potrzebne = większe koszty, ale więcej ogrzanej powierzchni). Należy jednak zawsze zwracać uwagę na odpowiednie certyfikaty. Warto również postawić na renomowaną markę. Dla przykładu, kominek włoskiej firmy Caminetti Montegrappa o mocy 12 kW zużyje pellet o wartości 50 gr/h, a kominek tej samej marki o mocy 9 kW - 45gr/h (przy najniższej opcji mocy). Oznacza to, że cena jest uwarunkowana naszymi potrzebami i wymaganiami, ale nie da się ukryć, że kominki z systemem DGP są wystarczająco ekonomiczne.

HG62t_xEIy36y2_LXAbDO3EIE-JJzh5yY-1K1NvPwvlvrVESNjrG_CbXk1JVRnllJ7kGA2qidbC4epYZhKrogBPVnv-yK9OAopz2_U6HQsh-jscmUHjxuI5M_FhTDHUdFmpNm1iB

Kominek wolnostojący z dystrybucją gorącego powietrza online

Szeroka oferta sklepów internetowych pozwala na wybór kominka bez wychodzenia z domu. Dlaczego warto kupić kominek wolnostojący przez internet? Kominki takie są ciężkie, a kupując przez internet mamy możliwość zamówienia dostawy paletą. W takiej sytuacji nie musimy martwić się, że nasz samochód nie będzie w stanie poradzić sobie z takim obciążeniem. Warto zastanowić się jaki system ogrzewania będzie najbardziej odpowiadał potrzebom. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie sami wybrać, warto zasięgnąć rady specjalisty. Zapraszamy do kontaktu.

Kominek wolnostojący z DGP online - gdzie kupić? 

Naszą ofertę kominków z dystrybucją gorącego powietrza znajdziesz: Tutaj.

Kominki z płaszczem wodnym: Tutaj.Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło
95.7% kupujących poleca tego sprzedawcę
69 3 z ostatnich 12 miesięcy
Średnia z 72 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 4.9
  • Koszt wysyłki 5
  • Obsługa kupującego 4.8
  • Wszystko ok

  • Ok.

  • Ok.