Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Dowiedz się jak je wyłączyć. Polityka prywatności.
zamknij

Kominek w mieszkaniu. Czy można mieć kominek w bloku?

Kominek w mieszkaniu. Czy można mieć kominek w bloku?

            Kominek, to urządzenie grzewcze które dużo osób chciałoby mieć w swoim domu. Nie tylko ze względu na to, że są w stanie ogrzać dom. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kominków o wysokich walorach estetycznych. Cieszą się dużą popularnością, ponieważ oprócz mocy grzewczej zapewniają efektowny element dekoracji wnętrz. Na kominki decydują się osoby posiadające dom wolnostojący, ze względu na to, że instalacja klasycznego kominka wymaga sprostania konkretnym wymogom budowlanym. Czy to oznacza, że osoby mieszkające w mieszkaniach, blokach czy kamienicach nie mogą posiadać kominka?

  


Czy można mieć kominek w mieszkaniu?

Jeżeli chcemy by w naszym mieszkaniu został zamontowany kominek na drewno bądź pellet, musimy spełniać kilka wymagań. Przede wszystkim, musimy mieszkać w kondygnacji nie wyższej niż cztery piętra. Jednak nie jest to jedyny wymóg. Wnętrze, w którym chcemy zamontować kominek, musi posiadać odpowiednią kubaturę, czyli objętość (min. 30m3). Kominek musi również być podłączony do miejskiej sieci grzewczej, oraz trzeba uzyskać zgodę wspólnoty mieszkaniowej.

Co gdy mieszkanie nie spełnia wymogów?

         W takiej sytuacji możemy wybrać alternatywną opcję, czyli biokominki bądź kominki elektryczne.hjzQl_K4VC-hfRKtCJcLSQyXvOcHUfhE6pz2Tzui7ve5Q9uEcfxEjpwk4sPtb1WRHHwfXu2CXtx3rvJlH6BVIa9ABOT7DVBbIY4cXmw7ju0vb1XvYwPcY6bbB7cRABFSPcTyMW4m

Biokominki

      Do działania potrzebują biopaliwa, po którego zastosowaniu można cieszyć się widokiem żywego ognia niemal natychmiastowo. Do wyboru jest wiele wzorów i kolorów. Nie wymagają zapalania czy składowania opału. Biokominki można również zabudować, by dodać im walorów estetycznych. Są dużo tańsze od klasycznych kominków, ceny zaczynają się już od kilkuset złotych, jednak koszta biopaliwa są duże, dlatego kominki elektryczne są bardziej ekonomiczną opcją. W dodatku nie powodują emisji CO2 do otoczenia jak to jest w przypadku kominków klasycznych. Ich dużą zaletą jest widok żywego ognia. Są popularnymi rozwiązaniami w sytuacji braku możliwości montażu klasycznego kominka.XGcskPP9e9ucGtfIeF8TGg3OdxHZ4ComQ2SJta78dadLwo0xuANCa23xQxz-gdNCpAkXeOo2H2d_EZJ8EoLuHHmzW6_rV6ogWrwC1FKXNADv3C2NiGcVozTQMhlgy8j2WPDkW77k

Kominki elektryczne 

        To kominki w których wizja ognia jest prezentowana dzięki żarówkom LED. Zdecydowanym plusem jest energooszczędność, mobilność i bezpieczeństwo. Dostępne są opcje z mocą grzewczą jak również bez mocy grzewczej, dlatego można je dostosować do swoich wymagań i potrzeb. Ich minusem jest brak prawdziwego ognia, jednak najnowocześniejsze rozwiązania zapewniają niemalże taką samą wizję ognia jak jest to w przypadku klasycznych kominków. Dostępne są opcje wolnostojące jak również ścienne i wkłady kominkowe które można zamontować według uznania. Nie potrzebują też paliwa, wystarczy gniazdko z prądem.
YjNZWaMZMzpFvIzUfKS-KWGjAYjqw4vNAnrrifiv1-rG3IG2XPjAFk0A68Qkaaiqe7v4LoxptxX1B590noStm7OTo3SLtHE31rfqyh5KAcadh3LZ278BmjsaPvizibHYKenxkGTMWięcej o różnicach w rodzajach kominków znajdziesz TUTAJ.Posiadanie kominka nie jest zarezerwowane jedynie dla osób mieszkających w domu wolnostojącym. Jeżeli chcesz go zamontować w swoim mieszkaniu, lecz nie spełniasz wymogów, warto zastanowić się nad alternatywami jakimi są biokominki i kominki elektryczne, które dodatkowo zyskują przewagę ze względu na mobilność i łatwość montażu.
Poznaj naszą ofertę kominków:

Kominki wolnostojące

Biokominki

Kominki elektryczne

o3yUUyaLe9HYKmoARyF2wc6DDDwXWjck-VTPfo6YNVkaTcHIfy5dBUqKorRR0GFiLyyEono_CMIkOKagxYuD_DiS2_NeO-iY_iDh5M2CfSgQur1qEmHrryg0LumZFS8FPxaGbeFM

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło
100% kupujących poleca tego sprzedawcę
102 0 z ostatnich 12 miesięcy
Średnia z 102 ocen sprzedaży:
  • Zgodność z opisem 5
  • Koszt wysyłki 5
  • Obsługa kupującego 5
  • Bardzo dobry kontakt. Dziękuję za szybką wysyłkę. Pozdrawiam.

  • Polecam

  • Polecam zgodne z opisem !!

  • Super szybka dostawa produkt zgodny z opisem.

  • Bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą. Wskutek opóźnień u dostawcy towar nie mógł być szybko wysłany, ale otrzymałem pełną informację na ten temat. Polecam sprzedawcę!!!