Dynamiczne piece akumulacyjne

Dynamiczne piece akumulacyjne pozwalają na skuteczne ogrzanie pomieszczeń i kontrolę temperatury ich wnętrza dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii. Ich montaż wymaga większego zachodu i bardziej skomplikowanej instalacji niż potrzeba przy urządzeniach statycznych, jednak jest to rekompensowane przez poprawiony komfort użytkowania. Mogą stanowić zarówno jedyne źródło ciepła, jak i być wsparciem np. dla elektrycznych wkładów kominkowych. Ich konstrukcja opiera się o rdzeń akumulujący ciepło wykonany z kamienia magnetyzowanego oraz wentylator promieniowy, który rozprowadza nagrzane powietrze. Co jednak może faktycznie przemówić za wyborem właśnie takiego rodzaju ogrzewania?

Zalety pieców dynamicznych

Wbudowane wentylatory promieniowe pozwalają, w przeciwieństwie do konstrukcji statycznych, na rozprowadzanie ciepłego powietrza automatycznie w momencie, gdy wystąpi taka potrzeba. Pozwala to na większą elastyczność pieców dynamicznych i kontrolę temperatury. Wszystko odbywa się automatycznie dzięki wbudowanym kontrolerom i regulatorom, które kontrolują temperaturę w pomieszczeniu. Istnieje również możliwość ręcznej kontroli ich działanie poprzez ich wyłączanie czy zmianę prędkości nawiewu. Działające wentylatory pracują niezwykle cicho, dzięki czemu nie zakłócają spokoju domownikom. Jest to znacząca cecha, biorąc pod uwagę to, że piece dynamiczne najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak sypialnie czy pokoje dziecięce. Dzięki pobieraniu energii elektrycznej w czasie trwania niższych taryf i oddawaniu jej pod postacią energii cieplnej gwarantują dobrą wydajność przy zachowaniu stosunkowo niskich cen ogrzewania.

Jak działają piece akumulacyjne dynamiczne?

Mechanizm działania pieców akumulacyjnych dynamicznych oparty jest na precyzyjnych pomiarach, dokonywanych za pomocą wmontowanych w piecach urządzeń pomiarowych:

  • czujnika temperatury panującej w pomieszczeniu,
  • czujnika temperatury rdzenia,
  • czujnika temperatury występującej na zewnątrz budynku.
Centralny układ sterujący kontroluje pracę pieca akumulacyjnego. Elektroniczny układ sterowania zawiaduje procesem nagrzewania się pieca oraz oddawania ciepła. Energia cieplna zgromadzona podczas nagrzewania się pieca akumulowana jest we wkładach magnetyzowych. Ciepło oddawane jest podczas pracy wentylatora, który rozprowadza ciepłe powietrze do otoczenia. Oferowane przez nas piece akumulacyjne dynamiczne wyposażone są w bezpieczną obudowę, która chroni użytkowników przed przypadkowym poparzeniem.  Posiadamy w naszym asortymencie piece akumulacyjne dynamiczne, które mają zróżnicowane moce, dzięki temu łatwo dobrać optymalny model do specyfiki pomieszczenia. W razie pytań i wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przeglądania naszej oferty dynamicznych pieców akumulacyjnych oraz zadawania pytań naszym specjalistom w razie wątpliwości.


Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło