Statyczne piece akumulacyjne

Statyczne piece akumulacyjne są stosunkowo nieskomplikowanymi urządzeniami, których siła leży w prostocie i wykorzystanie podstawowych praw fizyki. Opierają swoje działanie o zmagazynowaną wcześniej energię elektryczną, która podczas pracy zamieniana jest w energię termiczną. Oddawanie ciepła odbywa się dzięki konwekcji i nie wymaga dodatkowego oprzyrządowania czy innych wbudowanych w piec urządzeń, które potrzebne byłyby w przypadku sprzętu o innej konstrukcji.

Trzeba jednak zaznaczyć, że urządzenie to, inaczej niż piece dynamiczne, nie pozwala na elastyczną zmianę grzania, gdyż rozładowanie ciepła ma charakter statyczny i odbywa się równomiernie. Dlatego wybór statycznego pieca akumulacyjnego jako sposobu ogrzewania danego pomieszczenia warto rozważyć wtedy, gdy zależy nam na stabilnej temperaturze otoczenia.

Dlaczego statyczne piece akumulacyjne?

Jest wiele powodów, dla których warto skusić się na statyczne piece akumulacyjne i wykorzystać je jako źródło ciepła. Przede wszystkim jest to energooszczędne rozwiązanie. Ogranicza również wydatki na ogrzewanie, dzięki wykorzystaniu energii pobieranej w trakcie obowiązywania tańszej taryfy nocnej i weekendowej. Jest ona następnie przetwarzana w energię termiczną i rozładowywana w ciągu dnia, dając przyjemne ciepło. Dopasowany możliwościami i rozmiarami do pomieszczenia piec statyczny doskonale ogrzeje pomieszczenie, oddając wcześniej zmagazynowaną energię. Statyczne piece akumulacyjne podczas swojej pracy są zupełnie ciche, dzięki czemu nie przeszkadzają szumem mieszkańcom w ich codzienności.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące dostępnych w ofercie naszego sklepu internetowego pieców statycznych, wystarczy się z nami skontaktować, by uzyskać na nie wszelkie niezbędne odpowiedzi.

Przepraszamy za niedogodności.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

search
Zacznij szukać ...

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło