Piece akumulacyjne

Piece akumulacyjne to jedne z najnowocześniejszych urządzeń grzewczych. Charakteryzują się one niemal całkowicie bezobsługową pracą, wydajnością oraz dużą skutecznością grzewczą. Najogólniej rzecz ujmując, ich działanie oparte jest na pracy dwóch cykli. Jednym jest ładowanie, drugim – rozładowanie. Cykl ładowania ma najczęściej miejsce w nocy, kiedy cena za energię elektryczną jest niższa. Po pełnym zasileniu urządzenia następuje odcięcie i rozpoczyna się cykl rozładowywania. Piece akumulacyjne cenione są za swoją energooszczędność. Urządzenie generuje duże oszczędności nawet przy ogrzewaniu elektrycznym. 

Dwa rodzaje pieców akumulacyjnych

Do największych zalet pieców akumulacyjnych zaliczyć należy przede wszystkim: wygodę użytkowania, łatwe sterowanie czy dużą oszczędność na poborze energii. W zależności od swoich indywidualnych wymagań klient może dobrać odpowiadające mu urządzenie. Wyróżniamy piece akumulacyjne dynamiczne, które wyposażone są w specjalny wentylator promieniowy oraz piece akumulacyjne statyczne oddające ciepło na zasadzie konwekcji. Wybierając odpowiedni mechanizm, należy pamiętać, że powinien być on dobrany do pomieszczenia oraz jego zapotrzebowania na energię. 

W celu uzyskania szczegółowych informacji – zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy Państwu w wyborze najlepszego urządzenia. Zapraszamy! 

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło